Zimowe dzierganie

Wełniane swetry, szaliki czy czapki w tym sezonie są wyjątkowo modne i stanowią obowiązkowy element garderoby, a ich zrobienie wcale nie musi być trudne. Wystarczy dobrać odpowiednie akcesoria oraz włóczkę, a instrukcje zrobienia różnorodnych projektów dostępne są w internecie.  

„Nieśmiertelny” szalik na zimę?

Projekty hand made robione na drutach lub szydełku mogą mieć bardzo różnorodne wzory, i nie są to już babcine sweterki. Dzięki dostępności wielu rodzajów włóczek łatwo wyczarować różne tekstury, sploty, kolorystyczne kombinacje. Oczywiście wiele zależy od stopnia zaawansowania w sztuce dziergania, jednakże robienie na drutach można traktować nie tylko ambicjonalnie, ale też jako źródło relaksu. Zwłaszcza, że motki z domieszkami kaszmiru, jedwabiu, z wełny merynosów czy z wełny alpak są niezwykle miłe w dotyku i miękkie, a samo dzierganie niezwykle uspokaja.

A może zaskakujący splot?

Elementy jesiennej, zimowej czy nawet wiosennej garderoby z wełny mogą urozmaicić niejedną stylizację. Dla dopiero zaczynających przygodę z tworzeniem projektów hand made z włóczki polecane są motki o grubszym i raczej gładkim splocie. Z nich również uda się zrobić piękny szal, chustę czy sweter, a sama praca będzie znacznie szybsza i łatwiejsza. Również w przypadku konieczności sprucia części czy całej dzianiny, co u początkujących zdarza się dość często, poprawki nastąpią w krótkim czasie. Dobierając druty i szydełka wysokiej jakości zapewniamy sobie lepszy komfort pracy, ponieważ na dobrych drutach czy szydełku robi się szybko i przyjemnie, ostre końcówki drutów dobrze zabierają oczka, a włóczka gładko się po nich ślizga.

Nie tylko klasyczna wełna!

Niesłabnącą popularnością w naszym sklepie cieszą się włóczki Drops Baby Merino czy Gabo Wool Fine Merino Wool lub Gabo Wool Baby Alpaca – te motki z wełny alpak lub owiec rasy merynos wyróżniają się wyjątkową jakością, są niezwykle delikatne oraz nie powodują uczuleń – nawet przy delikatnej skórze dziecka. Włóczki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można popuścić wodze fantazji.

Ciekawym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych w sztuce robienia na drutach może być wykorzystanie modnych w tym sezonie włóczek typu boucle, co pozwoli na stworzenie interesujących faktur.

Częstym zarzutem wobec swetrów czy akcesoriów z wełny pozostaje to, że „gryzą” czyli wywołują nieprzyjemne odczucia na skórze – nie ma to miejsca w przypadku wyjątkowych włóczek Merino czy Alpaca z naszego sklepu. To delikatne, wspaniale izolujące ciepło materiały pozwalające skórze oddychać.

Wysokojakościowe włóczki warto dobierać pod konkretne projekty. Istotny jest nie tylko rodzaj użytej wełny, ale także zastosowane domieszki np. bawełny, wełny jaka czy jedwabiu. Decydując się na zakupy w naszym sklepie można mieć pewność, że również te dodatkowe komponenty pochodzą ze sprawdzonych źródeł i zostały pozyskane z szacunkiem dla środowiska naturalnego, a także, że żadne zwierze nie ucierpiało, ponieważ włóczki producentów, z którymi współpracujemy są wolne od mulesingu.

Osoby, które mają wątpliwości, jaką włóczkę wybrać pod dany projekt lub ile motków będzie potrzebnych służymy profesjonalnym doradztwem i pomocą. Można u nas również składać zamówienia przez telefon.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December