Dlaczego warto nosić wełniane swetry?

Wełniane swetry to idealna odzież na tę porę roku. Wełna naturalna nie tylko zapewnia ciepło, ale też gwarantuje prawidłową termoregulację. Popularnym rodzajem wełny owczej jest wełna Merino. Produkowana jest z wełny australijskich merynosów i wyróżnia ją miękkość i delikatność dotyku. Z kolei wełnę z alpaki, oprócz miękkości cechuje to, że nie gryzie i rzadko uczula. Stylistyczny aspekt tych włóczek pozwala natomiast uzyskać niepowtarzalny, kolorowy i bardzo modny w tym sezonie efekt. W naszym sklepie można znaleźć włóczki z naturalnej wełny owczej lub z alpaki w bogatej kolorystyce i w różnych grubościach i fakturach.

Ubrania z wełny

Z wełny można stworzyć zarówno ciepły golf, jak i lżejsze swetry czy bluzki. Warto zauważyć, że w swetrach z naturalnych materiałów nie istnieje problem nadmiernego pocenia się – to charakteryzuje przede wszystkim sztuczne tkaniny wykorzystywane w przemyśle fast fashion.

Wełna przyjazna dla środowiska

Tymczasem kolejną zaletą wełnianych swetrów jest to, że są przyjaznym dla środowiska elementem garderoby. Częściowo dlatego, że przy produkcji włóczek nie są generowane zanieczyszczenia, ale też w związku z tym, że same swetry nie stają się po „zużyciu” trudnymi do usunięcia ze środowiska odpadów, lecz ulegają biodegradacji (oczywiście po dłuższym czasie). Nie można zapomnieć o tym, że wełnę bez problemu można poddać recyklingowi tzn. spruć stary sweter i zrobić z niego zupełnie nowy. Nawet kilkunastoletnia wełna nie traci na wartości, o ile przechowywana jest w odpowiednich warunkach.

Przechowywanie odzieży z wełny

Wełniane projekty mogą być noszone przez wiele lat, zaleca się je jednak prać w łagodnych detergentach i niskich temperaturach. Co ważne, przy praniu wełny nie używa się płynów zmiękczających. Dzięki temu swetry nie tracą swojej urody, miękkości i fasonu. Warto przy tym pamiętać, że zbyt często prana wełna może zyskać „gryzący” charakter.

Podsumowanie

Podsumowując – swetry i wszelkie dzianiny wykonane z prawdziwej wełny, czy to owczej, czy z alpaki z dodatkiem jedwabiu są idealną propozycją na zimowe miesiące. Wyróżniają się wygodą oraz wysublimowanym stylem. Styliści doradzają założenie swetra czy czapki lub szala z naturalnej wełny jeśli chcemy aby nasza stylizacja wyglądała drogo i z klasą. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December